Więcej o lekarzu
Języki: polski, angielski, rosyjski
Dr n. med. Marek R. Litmanowicz, specjalista ginekolog- położnik. Posiada certyfikat z Immunologii wydany przez Naukowo-Badawczy Instytut Immunopatologii w Moskwie.
Lekarz z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalista z ginekologii i położnictwa od 1985 roku.
Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w Zakładzie Genetyki Centrum Zdrowia Dziecka w roku 1986, będąc współtwórcą I programu wczesnej diagnostyki prenatalnej w Polsce (biopsja trofoblastu). Od roku 1994 do 2005 ordynator kolejno Oddziału Ginekologii i Położnictwa szpitala Śródmiejskiego na Solcu i Oddziału Położnictwa i Patologii Ciąży szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. Od roku 2006 współpracownik prestiżowego Naukowo-Badawczego Instytutu Immunopatologii w Moskwie. Autor 20 prac naukowych w piśmiennictwie polskim i zagranicznym oraz kilkunastu wykładów na temat nowoczesnej immunologii w wielu ośrodkach polskich oraz w Słowenii i Rosji. Brał udział w wielu kongresach międzynarodowych i krajowych. Zaliczył staże zagraniczne w Uniwersytecie im. Erazma w Rotterdamie, Frankfurcie n/Menem, Coimbrze (Portugalia) i Moskwie.
Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i członek-założyciel, a także członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Odznaczony medalem Pawła Erlicha za osiągnięcia naukowe przez moskiewska Akademię Nauk Naturalnych (2010).
Specjalizuje się w:
- diagnostyka i leczenie nawracających poronień <- dowiedz się więcej,
- prowadzenie ciąży po poronieniach
- leczenie zespołu bólowego miednicy mniejszej,
- zabiegi diagnostyczne.
- operacje (cięcia cesarskie, laparoskopie iminilaparotomie,)
- ultrasonografia położnicza i ginekologiczna (w tym badania tzw. genetyczne i USG 4D),
Centrum zainteresowania to pacjentki z poronieniami nawykowymi (program diagnostyki i leczenia poronień nawykowych prowadzi do 90% odsetka porodów po nieudanych ciążach), niewyjaśnioną niepłodnością oraz wszystkie pacjentki ciężarne i ginekologiczne ze współistniejącymi chorobami na tle immunologicznym.
Autor powieści beletrystycznej „Apsara”, wydanej w 2011 r. przez „Świat Książki”.
Posługuje się płynnie językiem angielskim i rosyjskim.