Więcej o lekarzu
Języki: polski, angielski
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Bik, endokrynolog oraz specjalista chorób wewnętrznych. Od roku 2008 jest kierownikiem Zakładu Neuroendokrynologii Klinicznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. W latach 2010-2016 Za-ca Kierownika Studium Kliniczno-Dydaktycznego CMKP. Od 2016 roku Zastępca Dyrektora CMKP – Prorektor ds. naukowo-dydaktycznych. Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neuroendokrynologii oraz Przewodniczący Komisji ds. specjalizacji i szkolenia podyplomowego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologii. Członek Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Międzynarodowej Federacji Neuroendokrynologii.
Naukowo zajmuje się miedzy innymi: wpływem zaburzeń metabolicznych i otyłości na zaburzenia płodności i rozwój chorób neurologicznych. Jest kierownikiem naukowym oraz wykładowcą na kursach organizowanych dla lekarzy w trakcie specjalizacji z endokrynologii, chorób wewnętrznych, ginekologii i położnictwa oraz medycyny rodzinnej.
Opublikował ponad 70 artykułów i rozdziałów w czasopismach międzynarodowych i krajowych oraz przedstawił ponad 90 doniesień na zjazdach międzynarodowych i krajowych. Dwukrotny laureat nagrody Ministra Zdrowia za osiągnięcia naukowe.
Zakres specjalizacji profesora Wojciecha Bika:
- diagnostyka i leczenie chorób tarczycy i przytarczyc;
- diagnostyka i leczenie zaburzeń metabolicznych związanych z otyłością (w tym zespół policystycznych jajników, insulinooporność, zaburzenia funkcji przysadki i nadnerczy);
- diagnostyka i leczenia zmian skórnych związanych z zaburzeniami funkcji układu endokrynnego (kompleksowa diagnostyka i leczenie między innymi trądziku i wypadania włosów we współpracy z dermatologami);
- diagnostyka i leczenie zaburzeń funkcji układu endokrynnego w niepłodności;
- diagnostyka i leczenie zaburzeń endokrynologicznych w ciąży (w tym niedoczynność i nadczynność tarczycy);
- diagnostyka guzów i dysfunkcji nadnerczy;
W poniższych linkach znajdziecie Państwo wywiady z Profesorem Bikiem.
Otyłość jest matką wszystkich chorób →
Tkanka tłuszczowa to narząd wydzielający hormony. „Otyłość jest matką wszystkich chorób” →
Neuroendokrynolodzy: guzy przysadki stosunkowo częste, ale niezwykle rzadko są złośliwe →